Утрински Весник
Македонија

ЗА ПРВОМАЈСКИТЕ И ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ: Можно е локално невреме

850temp Anom 20240427 00 234.webp.webp

Најновото ажурирање на прогностичките модели укажуваат на тоа дека за првомајските, како и за Велигденските празници во Македонија ќе имаме многу нестабилно време, на повеќе места со појава на поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер.

Не се исклучува можноста  и за локално поинтензивни Атмосферски процеси, во вид на невреме.

Можете да прочитате

Таравари во понеделник ќе ги разреши економските директори на клиниките

Петровска за „Независен“: СДСМ треба да се врати на идеолошките корени

Ципрас: Ако Заев не го променеше името ќе мораше да влезете под Република Македонија