Утрински Весник
Македонија

За еден ден казнети 55 возачи на мотоцикли

Soobra A Ka Na Patniot Pravec Kavadarci Prilep Soobra A Ot E Vo Prekin Qcsxqhslmxew2y0kmghotn3zd2n3ynwx117l9lax7k.jpg

Во текот на вчерашниот ден (18.04.2024) во периодот од 11.00 до 16.00 часот спроведена е акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 55 возачи, информира МВР.

Од нив, 32 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 17 возеле без возачка дозвола… За време на контролата санкционирани се и 157 други видови на сообраќајни прекршоци.

Можете да прочитате

Бендевска: Преговорите меѓу ЗНАМ и ВМРО ДПМНЕ се во финална фаза

Паника во летот од Цирих кон Скопје принудно вратен назад во авионот удрил гром

Петровска: ВМРО-ДПМНЕ е против „Северна Македонија“ а го избриша „Република Македонија“ од својот Статут