Утрински Весник
Балкан

Вучиќ: Данка Илиќ е убиена, две лица кои го признале делото уапсени

Vuchi .webp.webp

Полицијата уапсила две лица кои ја убиле двегодишната Данка Илиќ и тие го признале делото, соопшти српскиот претседател Александар Вучиќ.

„Со какви чудовишта си имаме работа. Сега тие водат до местото каде што го фрлиле телото на детето“, рече тој.

Тој и се заблагодари на полицијата за напорите и ангажманот.

Можете да прочитате

Вучиќ: Ако биде изгласана резолуцијата за Сребреница, ќе бараме непостојано место во Советот за безбедност на ОН

Уапсен е поранешниот главен специјален обвинител на Црна Гора, осомничен e за создавање криминална организација

Земјотрес со јачина од 4,3 степени ја погоди грчката провинција Тесалија