Утрински Весник
Македонија

Врсничко насилство во Виница, неколку средношколци нападнале соученик

Врсничко насилство во Виница, неколку средношколци нападнале соученик

Ученик бил нападнат од неколкуб негови соученици во средно училиште во Виница.

dobivaj vesti na viber

„На 24.03.2023 во 11,20 часот во Полициска станица Виница е пријавено дека околу 10,30 часот во средно училиште во Виница ученик бил физички нападнат од неколку негови соученици“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии