Утрински Весник
Македонија

Возач на мопед тешко повреден, паднал на коловоз

Uzp8q Lenta Policija.jpg

На 30.06.2024 во 23.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Киро Глигоров“ во Скопје, К.С.(23) од Скопје, додека управувал мопед „јијинг“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.

-Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Можете да прочитате

Мицкоски на НАТО самитот беше маргиналец, пропуштена шанса да се зајакне позицијата на државатав

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО

ЦУК: Активни се пет пожари – Покрај хеликоптерите денеска се активираат и ер-тракторите