Утрински Весник
Македонија

Во сообраќајна незгода тешко повредена штипјанка

Во сообраќајна незгода тешко повредена штипјанка

Вчера попладне, во 16 часот, во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека на регионален пат во близина на влез во село Бучиште, Пробиштипско, патничко возило „пежо“, со штипски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот М. Р. од Штип, излетало надвор од коловозот, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„Во несреќата тешки телесни повреди добила сопатничката С. Р. (42) од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа од Полициската станица Пробиштип.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран