Утрински Весник
Свет

Во Диселдорф експлодира киоск, при што загинаа три лица, а 16 беа повредени

Fs 1 1.jpg

Три лица загинаа, а 16 се повредени при експлозија на киоск во текот на ноќта во станбена зграда во германскиот град Диселдорф, јавуваат германските медиуми.

Според нив, од 16-те повредени, двајца се во животна опасност по експлозијата и пожарот во станбената зграда.

Од противпожарната служба соопштија дека киоскот е целосно опожарен, а пожарот се проширил на првиот кат од станбената зграда.

Можете да прочитате

Калињак: Закрепнувањето на премиерот Фицо, по обидот за убиство, ќе трае исклучително долго

Save the Children: 6,5 милиони авганистански деца годинава ќе се соочат со глад

Макрон: На Украина да и се дозволи да користи западно оружје за да гаѓа цели во Русија