Утрински Весник
Балкан

Во Белград средба Вучиќ – Вархеји

Vuchi Varhe I.webp.webp

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Белград ќе има средба со комесарот на Европската унија за соседска политика и проширување, Оливер Вархеи.

Почетокот на средбата е најавен во 17 часот. По средбата, Вучиќ и Вархеи ќе одржат прес конференција.

Можете да прочитате

Мицотакис уште еднаш повтори дека во овие околности меморандумите нема да се ратификуваат во грчкиот Парламент

Земјотрес ја стресе БиХ

САД и ЕУ покренуваат заеднички механизам за зајакнување на интегритетот на информациите во Западен Балкан