Утрински Весник
Магазин

Во Јапонија повлечени 104.000 пакувања леб, меѓу нив пронајдени делови од стаорци

Screenshot 2024 05 10 101445.jpg

Околу 104.000 пакувања леб се повлечени од продажба во Јапонија, откако во две пакувања се пронајдени делови од тело на стаорци, објави производителот на леб „Паско Шикишима“.

Компанијата во средата потврди дека е покрената истрага бидејќи во две пакувања леб биле пронајдени делови од тела на стаорци, пишува „Japan Times“.

„Сакаме длабоко да се извиниме што им нанесовме проблеми на нашите клиенти“, се наведува во соопштението на компанијата.

Се додава дека производството ќе биде прекинато до крајот на истрагата.

Можете да прочитате

Наскоро ќе гледаме ретко порамнување на шест планети

Фатена риба во Јадранско море со отров 1200 пати посилен од цијанид

Еден симптом на мозочен удар може да се појави додека јадете