Утрински Весник
Политички Партии

ВМРО-ДПМНЕ: Потврдена е коалицијата меѓу СДС и Арсовска, заедно работат на дефокус од скандалите на дезертерот Ковачевски

СДСМ: Пари и тендер вреден 136 милиони евра е причината за кавгата на Мицкоски со Арсовска

Клептоманите од дезертерскиот СДС секој ден ја потврдуваат новата коалиција со уценетата Данела Арсовска. Веќе станува очигледно дека Арсовска има задача да одработува за дезертерот Ковачевски, да дефокусира од секојдневните скандали, од неспособноста и катастрофалната енергетска и економска состојба во која се наоѓа државата, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

Коалицијата веќе не ја ни кријат. Заемно си помагаат затоа што имаат големи бизнис-интереси и мерак за матни зделки. Поддршката што СДС ѝ ја дава на Арсовска се гледа и преку скапата кампања и билбордите што ѝ ги плаќаат во време на криза, додаваат од партијата.

Во услови кога немаат дела, својата неспособност ќе ја покриваат со манипулации и лаги. Парите и енергијата што ги трошат против ВМРО-ДПМНЕ, да ги насочеа кон граѓаните, ќе донесеа барем некаков бенефит.

Нека им е со среќа соработката, се вели во соопштението.

Можете да прочитате

Општина Аеродром: И покрај пречките од централната власт, нема да дозволиме затворање на училиштата

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски се против ЕУ и сите стратешки одлуки на земјата

ВМРО-ДПМНЕ: Народот нема за леб, а владата набавува октоподи