Утрински Весник
Политички Партии

ВМРО-ДПМНЕ: По недоличното однесување на Зиков, бараме Ковачевски веднаш да го разреши

ВМРО-ДПМНЕ: По недоличното однесување на Зиков, бараме Ковачевски веднаш да го разреши

ВМРО-ДПМНЕ изразува згрозување од дрскоста и безобразлукот на Љупчо Зиков кој е именуван функционер од Владата на Ковачевски, се вели во соопштението од партијата.

dobivaj vesti na viber

Ов ВМРО-ДПМНЕ наведуваат дека Зиков ја навредил јавноста и сите кои бараа одговори од него за енормната висина на плата која ја добива од државното МЕПСО.

После недоличните и крајно безобразни навреди на Љупчо Зиков кој е на функција во МЕПСО со примања од 80 илјади денари добиени од граѓаните очекуваме Ковачевски експресно да го разреши.

Во спротивно однесувањето на Зиков и навредите ги сметаме за нарачка од Димитар Ковачевски, се вели во соопштението.

Можете да прочитате

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предизвика катастрофа во Скопје, градот нема јавен превоз

СДСМ: Хаос со превозот, катастрофа во Скопје поради неспособност на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Ковачевски има економски план, 2023 ќе биде година на пресврт и економски раст