Утрински Весник
Спорт

(Видео) Тепачка меѓу навивачи на Панатинаикос и Фенербахче во Берлин пред полуфиналната пресметка од Евролигата

009900 1.jpg

Пред првото полуфинале во кошаркарската Евролига, кое почна од 18 часот меѓу Панатинаикос и Фенербахче, на улиците на Берлин дошло до општа тепачка.
Како и претходните денови дојде до конфликт меѓу две навивачки групи, доста бројни на овој фајналфор. Инцидентите се случиле пред „Убер арена“ каде се одржува завршниот турнир. Полицијата имала има полни раце работа. Има повредени, но и уапсени, но нивниот број не е познат. Исто така, од местото на настанот пристигнуваат информации дека голем број турски навивачи сакале да влезат во салата без билет.

Можете да прочитате

Бријаторе се враќа во Формула 1

Албанецот кој ги навредуваше Македонците: Ако навредив некого извинете

Рекордерот Меси и „гаучосите“со победа ја започнаа одбраната на титулата