Утрински Весник
Македонија

(Видео) Се возат по Партизанска и урлаат седнати на прозорците, пак снимено дивеење во Скопје

(Видео) Се возат по Партизанска и урлаат седнати на прозорците, пак снимено дивеење во Скопје

Повторно млади луѓе дивееја со автомобил во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Видеото е снимено на улицата Партизански одреди, а на него може да се види лице кое седи на прозорецот додека автомобилот поминува покрај Градежниот факултет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Makfax (@makfax.mk)

Претходно неделава видео објавено на „Фејсбук“ од матурант качен на покривот на возило предизвика бурни реакции во јавноста.

Матурантот му покажа среден прст на полицискиот службеник со двете раце качен на покривот на возилото „џип“, а потоа заврши во станица.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии