Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Роналдо има нов начин на прослава на головите

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Ал-Наср го победи Ал-Шабаб со 4:0 во четвртото коло од саудискиот шампионат, а Кристијано Роналдо го одбележа натпреварот.

dobivaj vesti na viber

38-годишната португалска суперѕвезда постигна два гола и асистираше, а реши да смисли нова прослава на гол и нема сомнеж дека во наредните денови многумина ширум светот ќе сакаат да ја копираат.

Неговата прослава со легендарното „Сиуу“, сега доби наследник. тој одлучи да прослави со танцот „Ардах“, кој е еден од фолклорните танци во Саудиска Арабија.

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

Лисандро Мартинез ја обнови повредата, го чека долга пауза