Утрински Весник
Македонија

(Видео)Пендаровски кон Давкова: Госпоѓо лажете

Duel.png

Во последниот ТВ дуел меѓу Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова имаше и моменти на гласно зборување но и прикажување фотографии.

Зборувајќи за тоа кој бил поврзан со криминални кругови, Пендаровски извади фотографии на кои се гледаат лидери на политички партии кои ја поддржуваат Силјановска како се заедно со одредени ликови од криминалното подземје.

„Тие не стојат, не се на поминување, туку тие тераат гозба со нив, госпоѓо лажете“ ѝ рече Пендаровски на Давкова.

Повеќе погледнете во видеото

Можете да прочитате

Таравари: Коалицијата Вреди е најдобрата гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Клековски: Не треба да го промениме Уставот додека не видиме знаци на добра волја од Бугарија, до тогаш треба да се справиме со криминалот и корупцијата

Петров и Богоев разочарани од сопартициите оти молчеа во Собранието на конститутивната седница