Утрински Весник
Свет

(Видео) Гранатиран уште еден украински град, објавена снимка од спасување на ранети од урнатините во Черкаси

(Видео) Гранатиран уште еден украински град, објавена снимка од спасување на ранети од урнатините во Черкаси

Министерот за внатрешни работи на Украина, Ихор Клименко, објави видео снимено во Черкаси, друг украински град кој утринава беше гранатиран од руските сили.

dobivaj vesti na viber

На видеото се гледа спасување на ранет од урнатините на погодената зграда.

Клименко на својот канал Телеграм објави дека спасувачките операции продолжуваат, додавајќи дека се уште се трага по луѓе кои можеби се наоѓаат под урнатините.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина