Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Фан на Арсенал го нападна Рој Кин на „Емирати“

(ВИДЕО) Фан на Арсенал го нападна Рој Кин на „Емирати“

Легендата на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, беше нападнат од навивач на Арсенал за време на натпреварот меѓу двата тима вчера на „Емирати“, кој на крајот го добија лондончани со 3:1. Непријатната ситуација се случи на крајот од мечот додека Кин одеше надолу кон патеката каде што требаше да седне на своето аналитичарско место.

dobivaj vesti na viber

На Твитер се појавија снимки на кои се гледа како колегата на Кин, Мика Ричардс, го држи навивачот до ѕид за да го смири, но „Дејли Мејл“ тврди дека на крајот си заминал пред да дојде обезбедувањето.

Ситуацијата ја потврди „Скај Спортс“ преку официјално соопштение, кое беше дистрибуирано до медиумите.

„Бевме запознаени дека полицијата истражува наводен напад непосредно пред снимката која кружи на социјалните мрежи на која се гледа како Мика Ричардс дејствува за да ја смири ситуацијата“, се вели во соопштението на медиумот.

 

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

Лисандро Мартинез ја обнови повредата, го чека долга пауза