Утрински Весник
Свет

(Видео) Експлозија на гасовод во Ленинградската област

(Видео) Експлозија на гасовод во Ленинградската област

Експлозија се случи денеска на гасоводот во Ленинградската област, соопшти гувернерот Александар Дрозденко.

dobivaj vesti na viber

Пожарникарите и спасувачите го гаснат пожарот кој настана како последица на експлозијата на гасоводот меѓу Бернгардовка и Коваљево, напиша Дрозденко на својот канал Телеграм.

Од Министерството за вонредни состојби изјавија дека до инцидентот дошло откако бил намален притисокот врз гасоводот,пренесе Танјуг.

Можете да прочитате

Володин: Америка ја вовлече Европа во војна со санкции против Русија

Советникот на канцеларот Шолц: Без реформи, во ЕУ нема проширување

Градоначалникот на Брисел по нередите: „Свесни ли се родителите што прават нивните деца?“