Утрински Весник
Магазин

(Видео) Двојници на Дел Бој и Родни станаа хит на ТикТок

(Видео) Двојници на Дел Бој и Родни станаа хит на ТикТок

Метју Колвил и Џејмс Тејлор се обожаватели на познатата британска серија „Сплетки“ ( Only Fools and Horses), а за ноќно излегување со пријателите се дотераа како Дел Бој и Родни. И сите се согласуваат дека изгледаат речиси идентично како популарното дуо.

dobivaj vesti na viber

Во видеото споделено на социјалната мрежа ТикТок, може да ги видиме Метју и Џејмс како одат по улица и изгледаат идентични како ликовите од серијата.

Видеото брзо стана популарно и Метју објасни зошто тие всушност решиле да се облекуваат како популарните браќа. Имено, тој си организирал патување за себе и за пријателите инспирирано од божиќната епизода на серијата, а нивните пријатели им предложиле да се дотераат како Дел Бој и Родни.

@dannyboy869 #onlyfoolsandhorses #delboy #rodney ♬ original sound – That Widowed Guy

„Нарачав сè преку Интернет, џемпер, палто, накит… Кога се погледнав во огледало, помислив дека изгледам одлично. Дури и моите родители мислеа дека сум Дел Бој”, рекол Метју.

За видеото е одговорен нивниот пријател Даниел кој го објавил на социјалните мрежи. По објавеното видео, Метју и Џејмс се приклучија на групата имитатори на ликовите од „Сплетки“.

„Ја сакам „Сплетки“. Ги сакав уште од мал, комедијата, приказната, ликовите”, рекол Метју, кој го имитира Дел Бој.

Можете да прочитате

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

Ед Ширан ќе објавува албум за секое годишно време

(Видео) Мик Џегер: Каталогот на бендот нема да им го оставам на децата, што ќе им се 500 милиони долари