Утрински Весник
Македонија

Вицепремиерот Маричиќ на средба со граѓански организации

Marichi .webp.webp

Првиот заменик претседател на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ денеска ќе одржи средба со граѓански организации.

Средбата насловена „Соработка и дијалог со граѓанското општество – состојби и перспективи“ ќе се одржи во мултимедијалниот центар „Мала станица“ во Скопје. 

Можете да прочитате

Ковачевски: Со ВМРО ДПМНЕ повторно ќе заглавиме во изолација

ДКСК препорача АСЈО да ја стави во мирување постапката за прием на 130 слушатели

Маричиќ: Важна промена, државните енергетски компании ќе станат сопственост на граѓаните