Утрински Весник
Свет

Ужас во Србија: маж ја прободел сопругата со нож во вратот, починала на лице место

Ужас во Србија: маж ја прободел сопругата со нож во вратот, починала на лице место

Жена е убиена синоќа во селото Репинац кај Владичин Хан, а нејзиниот сопруг е осомничен за убиството, јавува РТС.

dobivaj vesti na viber

Вишото јавно обвинителство Врање соопшти дека осомничениот со нож ја избодел жената во пределот на вратот и дека таа им подлегнала на повредите.

На местото на убиството кое се случи синоќа во 21 часот и 30 минути е пронајден сторителот С.Д.(61), веднаш е приведен и притворен“, се наведува во соопштението.
Полицијата против него ќе поднесе кривична пријава за убиство. Наредена е обдукција на телото, која ќе ја изврши Институтот за судска медицина од Ниш.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина