Утрински Весник
Македонија

Уште една страшна сообраќајна несреќа на Партизанска во Карпош – има повредени (ФОТО)

Soobrakajka Karpos Dva Nas.jpg

Два автомобили „ауди“ и „шевролет“ се судрија на раскрсницата на Булеварот Партизански одреди и улицата Никола Парапунов во скопски Карпош 4, објави Телма.

Интервенираше и итната помош која префрли едно повредено лице. Полицијата изврши увид, а сообраќајот се одвиваше отежнато за време на сообраќајниот метеж околу 15 часот.

Можете да прочитате

Обвинение за пет лица во случајот „Грчец“

СДСМ бара ДКСК да го истражи случајот на синот на Мицкоски

Средба на Перински со Туркменоглу, Шеф на Канцеларијата на ЕБОР во Скопје