Утрински Весник
Спорт

Ултрасите на ПСЖ, сепак, нема да го свиркаат Меси

Ултрасите на ПСЖ, сепак, нема да го свиркаат Меси

Лионел Меси нема да добие свирежи од навивачките групи на Пари Сен-Жермен на неделниот меч против Рен, тврди порталот „Гол“ и покрај ваквите најави поради лошите односи со Аргентинецот.

dobivaj vesti na viber

Навивачите се лути што Меси, и покрај долгите преговори, уште не го продолжил договорот со францускит гигант, но и поради перцепцијата дека тој не работи доволно напорно за својот клуб. Најавите беа дека последниот меч на „Паркот на принцовите“ пред интернационалната пауза ќе биде одбелжен со свирежи за Аргентинецот.

Според „Гол“, клубот во последниот период и покрај конфликтите е во добри релации со своите навивачи групи, а нема да пречи ниту елиминацијата од Лигата на шампионите. Интересно, „Мундо депортиво“, кои првпат ја објавија сторијата, сега ја избришаа од својот веб-сајт.

Можете да прочитате

Зинченко благодарен на Уфа, но не сака ниту да го спомене името Русија

Како пилешкото кари ја „десеткуваше“ холандската репрезентација

Англиските играчи шокирани од изведбата на нивната химна