Утрински Весник
Спорт

Ултрасите на Лацио ги „построија“ своите фудбалери

Ултрасите на Лацио ги „построија“ своите фудбалери

Фудбалерите на Лацио беа повикани на Курва Норд по 1:1 ремито со Монца, каде што добија лекција од сопствените ултраси, откако првично беа гласно исвиркани по лошиот страт на сезоната.

dobivaj vesti na viber

Лацио освои само четири поени од првите пет кола во Серија А, вклучувајќи порази од Лече, Џенова и Јувентус, и тимот на Маурицио Сари по крајот на мечот на „Олимпико“ отиде кај најверните навивачи, од кои добија свирежи.

Ултрасите потоа ги повика Чиро Имобиле и Луис Алберто, од кои побараа многу подобра игра против Торино во следниот меч, добивајќи лекција од околу три минути.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања