Утрински Весник
Македонија

Убиство пред малку во околината на Скопје убиен татко на криминалец?

Гевгеличанец осомничен за двојно убиство: ги убил брата си и снаата

На патот Горно Блаце – Долно Блаце вечерва во автомобил со автоматско оружје е пукано во повозрасен маж кој подлегнал на повредите пишува 24инфо.

Како што дознаваме станува збор за татко на Г.Т. човек кој е осомничен за убиство на криминалецот Оки.

Web

Г.Т. во моментов е на издржување на казна затвор.

Можете да прочитате

(Видео) Јакимовски најави мерка за помош на пенизонерите – гарантирани 25.000 денари за секое пензионерско семејство

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати каде било и под какви било услови, нека дојде и Мицкоски како осми шпицен кандидат

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина