Утрински Весник
Македонија

Уапсено лице вработено во МВР кое со нож бркал сограѓанин во Крушево

No .webp.webp
300x250 (7)

Попладнево во Крушево било приведено лице кое се заканувало а потоа и со нож бркало неколку лица кои вршеле физичка работа во близина на неговата куќа.

Лицето кое вооружено со нож бркал луѓе низ Крушево е вработено во МВР и било задржано во полициска станица.

300x250 (7)

Според информациите што 24инфо.мк ги доби станува збор за лице близок соработник на советник на актуелниот технички министер за внатрешни работи Панче Тошковски.

Истото лице од претходно е познато дека лажно пријавувал свои колеги.

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија