Утрински Весник
Македонија

Уапсен маж од Гостиварско, нападнал соселанец со остар предмет

Уапсен маж од Гостиварско, нападнал соселанец со остар предмет

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера, околу 12.30 часот го лишиле од слобода 56-годишниот А. Ќ. од гостиварско Врапчиште, кој претходно бил пријавен од неговиот соселанец, 68-годишниот Т. Б. дека по меѓусебната вербална расправија го нападнал со остар предмет, а поради нивни нерасчистени имотно-правни односи, известува СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

Се расчистува и документира случајот и против пријавениот А. Ќ. ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран