Утрински Весник
Македонија

Уапсен државјанин на Албанија, истепал маж од Гостиварско

Уапсен државјанин на Албанија, истепал маж од Гостиварско

Вчера, околу 15.45 часот, на улицата Беличица во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 24-годишниот К. Р. од Република Албанија, кој половина час пред тоа бил пријавен од 41-годишниот С. Ќ. од гостиварско Чајле дека на улицата Гоце Делчев во Гостивар физички го нападнал, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот.

Можете да прочитате

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева

„Се извинувам Кежаровски тука живее?“ – објавен трејлерот за документарниот филм за случајот „Ореше“ (видео)

Уапсен неготинец кој и покрај забрана за доближување ја вознемирувал екс партнерката