Утрински Весник
Македонија

Уапсен 19-годишен тетовец, ѝ се заканувал на малолетничка за да биде во љубовна врска со него

Уапсен 19-годишен тетовец, ѝ се заканувал на малолетничка за да биде во љубовна врска со него

Вчера, околу 14.05 часот, на улицата 146 во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 19-годишниот тетовец М. Р., кој претходно бил пријавен од малолетничка од тетовско село дека преку социјалните мрежи ѝ се заканувал за да биде во љубовна врска со него, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

Тој е задржан за целосно расчистување и документирање на случајот по што ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран