Утрински Весник
Свет

Турски диџеј киднапиран и измачуван до смрт во Лондон

Турски диџеј киднапиран и измачуван до смрт во Лондон

Диџеј од Турција, Корај Алпергин, кој се дружел со многу популарни ѕвезди, бил киднапиран, мачен, а потоа убиен, пренесуваат британските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Сето ова се случило на само неколку метри од стадионот на Спарс, речено е на суд, пренесува Дејли Мејл.

Покрај тоа што е сопственик на радиото Бизим ФМ, тој се дружел и со познати личности како П. Диди и други.

Имено, тој и неговата девојка биле насила ставени во комбе, откако се вратиле од вечера во ресторан, а сето тоа се случувало во Лондон.

Диџејот бил тешко повреден и на крајот убиен, додека неговата девојка два дена била затворена во тоалет.

Телото на диџејот потоа било фрлено во Лотон, Есекс, каде што го пронашол случаен минувач кој го шетал своето куче таму.

Пет лица се обвинети за киднапирање и убиство, но сите ги негираат обвиненијата.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина