Утрински Весник
Македонија

Три лица тешко повредени кога возило излетало од патот

Излетало возило на патот Гостивар – Тетово, возачот е тешко повреден

Синоќа, во 22.40 часот, во СВР Битола било пријавено дека на локалниот пат во с. Беранци, општина Могила, патничко возило „југо“, без регистарски таблички, управувано од Т. Т. (29) од с. Беранци, излетало надвор од патот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата тешки телесни повреди добиле возачот и уште двајца сопатници, Д. Т. (32) и С. Т. (21) од с. Беранци, констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од екипа на СВР Битола.

Можете да прочитате

Зградата на МНР светна во боите на Германија по повод посетата на Бербок

Од „Ќе видиш што ќе ти се случи“ до сечење гуми од автомобил – градоначалникот на Штип за заканите: Мислев ќе помине

ВМРО-ДПМНЕ по изјавата на Касами: Тетово е срцето на Македонија и никогаш нема да биде центар само на една заедница