Утрински Весник
Спорт

Тотенхем и Челси во трка за Ансу Фати

Тотенхем и Челси во трка за Ансу Фати

Вестите околу евентуалниот потпис на Жоао Феликс во Барселона се совпаднаа со гласините за заминување на Ансу Фати. За крилниот напаѓач се заинтересирани англиските премиерлигаши Тотенхем и Челси.

dobivaj vesti na viber

„Сините“ почнаа да ја разгледуваат ситуацијата, но, според англиските медиуми, Тотенхем е поблиску до потписот на Шпанецот.

Младиот талент на Барселона силно ја започна својата кариера, но по долго отсуство поради повреда, неговата форма значително опадна. Од почетокот на сезоната Чави во Барселона го користи како резерва.

Фати отсекогаш покажувал колку го сака клубот, но минутажата му е приоритет на оваа возраст.

Можете да прочитате

Македонските девојки на ЕП-2024 ќе играат во Унгарија

Карло Анчелоти откри кои играчи на Реал Мадрид одбиле да шутираат пенали

Кристијано Роналдо доби спор против Јувентус, еве колку пари треба да му плати славниот клуб