Утрински Весник
Македонија

Тетовка пријавила насилство, им дошол деверот дома и ги нападнал неа и сопругот

Скопјанка нападната од поранешниот партнер

Четириесет и осумгодишна жителка на тетовско село вчера во полицијата пријавила насилтво.

dobivaj vesti na viber

Пред три дена, според пријавеното, во дворот пред нивната заедничка куќа, нејзиниот девер Р.Р.(60) физички ја нападнал неа и нејзиниот 56-годишен сопруг.

Случајот целосно е расчистен и против пријавениот ќе следува поднесок.

Можете да прочитате

Времето денес сончево и топло

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред