Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден тетовец, бил удрен со „голф“

Кривична пријава против две лица од Скопје за давање поткуп на вработена во Одделението за урбанизам

Вчера, во 10.55 часот, во СВР Тетово е пријавено дека на улицата Благоја Тоска во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, што го управувал 65-годишниот Р. А. од тетовско Ѓермо, удрило во 82-годишниот пешак М. А. од Тетово, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

„Од ударот пешакот добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница“, додаваат од СВР Тетово.

Увид извршила екипа од СВР Тетово.

Можете да прочитате

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

МВР со предупредување: „Не наседнувајте на лажни електронски „судски покани“ во име на директорот на БЈБ“

Приведени крадци во Кавадаречко