Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден скопјанец пренесен на Клиника

Klinicki Centar.jpg

На 02.07.2024 во 11:57 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажно место на подрачјето на Кисела Вода, Н.Т.(39) од Скопје додека извршувал работни задачи се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Излезено било на местото на настанот од полициски службеници од СВР Скопје, а известен бил и трудов инспектор.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава