Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден мотоциклист од Штип

Тешко повреден мотоциклист од Штип

Вчера вечер во 19.28 часот во СВР Штип било пријавено дека на улица „Черења“ во Штип се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шкода“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот З.З. од Штип и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од 24-годишниот Е.О. од Штип, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Клиничка болница Штип, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Штип.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран