Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа меѓу „југо“ и мотоцикл

Запрежно возило удрило во жена на пешачка патека

Синоќа, во 18.50 часот, во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Охрид, во близина на Кичево, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „југо“ ,со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ф. А. (54) од Кичево и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Кичево.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата малолетникот добил тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Кичево.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран