Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден малолетник по судир на четирицикл и автомобил

Soobra A Na Nesre A.webp.webp

Во текот на вчерашниот ден во 18.38 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај с.Трапчин Дол, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат седичи“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.П.(37) од с.Козица, кичевско, и четирицкл „поларис“, управуван од малолетник од с.Длабкин Дол, кичевско.

Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кичево.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава