Утрински Весник
Македонија

Тешка сообраќајна несреќа во Мирковци: Возач на мопед тешко повреден

Image 211220.jpeg

На 08.07.2024 во 15.00 часот во СВР Скопје на ул.„10“ во с.Мирковци, скопско, мопед управуван од З.Т.(60) од с.Горно Оризари, скопско, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари