Утрински Весник
Македонија

Тешка сообраќајка кај Брвеница: Повредена велосипедистка

Image 211016.jpeg

На 04.07.2024 година околу 21.10 часот на регионален пат Тетово – с. Волковија, поточно кај тетовска Брвеница, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило „опел астра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.С.(43) од тетовско Прељубиште и велосипед управуван од 57-годишната Р.Р. од Тетово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.Р., констатирани во Клиничка болница Тетово.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари