Утрински Весник
Свет

Тела на четири бебиња пронајдени во куќа во Бостон

Тела на четири бебиња пронајдени во куќа во Бостон

Во куќа во САД се пронајдени тела на четири бебиња, јавуваат американските медиуми. Едно од телата е пронајдено во замрзнувач, соопшти локалната полиција.

dobivaj vesti na viber

На 17 ноември, полицијата одговори на пријавата дека дом во Јужен Бостон бил окупиран, а моментално не е јасно кој повикал полиција.

Полицијата на местото на настанот пронашла „нешто што наликува на човечки фетус или доенче“.

Следниот ден, 18 ноември, детективите пронајдоа уште човечки останки, за кои беше утврдено дека се две момчиња и две девојчиња (вклучувајќи го и откривањето на останките претходниот ден). Едно од нив било во замрзнувач.

На телата е извршена обдукција, а се чекаат резултатите од обдукцијата, соопшти полицијата.

Полицијата не идентификуваше потенцијални осомничени. Детективите за убиства продолжуваат да го истражуваат инцидентот, заедно со канцеларијата на окружниот обвинител на округот Сафолк, соопшти полицијата,пренесе Индекс.хр.

Можете да прочитате

УНРВА го обвинува Израел дека мачел нејзини вработени за да ги признаат своите врски со Хамас

Апсења поради планирање напад на концертна сала во Брисел

Писториус: Апсурдни се тврдењата на Кремљ дека Германија планира војна со Русија