Утрински Весник
Спорт

„Старата дама“ заборави да победува во Серија А

Rabio Vs Verona.jpg
300x250 (7)

Повеќекратниот италијански фудбалски првак Јувентус заборавил да победува ! Четврти натпревар во серија не победи во италијанската калчолигашка конкуренција и му овозоможи на конкурентот Интер да направи уште еден чекор поблиску до „скудетото“ во оваа сезона. „Старата дама“ од Торино остана без целиот плен на гостувањето во Верона каде одигра само 2:2. Избраниците на тренерот Масимилијано Алегри двапати имаа негатива, се враќаа со головите на Влаховиќ и Рабио, но не направија и резултатски пресврт. По ремито можата да ја загубат и втората позиција на табелата. ако Милан утре ја совлада Монца. Наредниот меч за „бјанконерите“ е против Фрозиноне на домашен терен на 25 февруари.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина