Утрински Весник
Македонија

Српски државјани се приведени на аеродромот во Скопје поради меѓусебна физичка пресметка

Eu Regulation Prm Mk 2.png
300x250 (7)

Двајца српски државјани се приведени вчера на Меѓународниот аеродром во Скопје откако имале меѓусебна физичка пресметка. -Вчера во 18.40 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници ги лишиле од слобода Д.Ј.(41) и 28-годишната К.Ј.(28), двајцата од Република Србија, затоа што по претходно недоразбирање го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од МВР.

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk