Утрински Весник
Македонија

„Средба силна колку Горде“ – Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкулоска

„Средба силна колку Горде“ – Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкулоска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

dobivaj vesti na viber

„Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила!“, напиша Мицкоски во описот на фотографијата.

Јанулоска одлежува затворска казна во Идризово за предметот „Тенк“, а во моментот го користи вториот дел од годишниот одмор.

Средбата се случува во момент кога лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски влезе во „Фејсбук војна“ со експремиерот, Никола Груевски, кој своевремено важеше за близок со Јанкулоска.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран