Утрински Весник
Македонија

Спасовски за ТВ 24: Нема никакви пропусти во истрагата за двојното убиство на Вања и Панче

Spasovski 1.jpg

Поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски во емисијата 24 анализа во врска со случајот со грабнувањето и двојното убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски рече дека сите процедури се проследени до внатрепшната контрола и нема никаков пропуст во истрагата и сите потврди на обвининенија се испочитувани.

– Таа истрага и сомневања беше отворена преку внатрешна контрола и нема никакви пропусти во однос на постапките и дека треба да дојде до промена на одредени правилници. Било кој случај на криминал на територијата е важно да го видиме во судница со извршување на санкција, рече Спасовски.

Можете да прочитате

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава

Педофил избеган од „Идризово“ уапсен во Скопје

Приведен дрвокрадец во Скопје, следува пријава