Утрински Весник
Македонија

Сообраќајка на патот Прилеп – Битола: Сообраќајот во прекин

Soobrakajka 1 1.jpg

Од 15:48 часот затворен за сообраќај е автопатот Прилеп – Битола на излез од Прилеп према Битола кај ѓубриштето, поради сообраќајна незгода, информираа од АМСМ.

Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Можете да прочитате

Покрај екстремно топлото време викендов, во попладневните часови во западните предели очекуваме локален пороен дожд, грмежи и краткотрајно невреме

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија – ја претепал некој или ја прегазил?

РЕК Битола работи со еден блок