Утрински Весник
Македонија

Сончево време со температура до 21 степен

Сончево време со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

dobivaj vesti na viber

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 15 до 21 степен.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии