Утрински Весник
Македонија

Сончево со умерена облачност, наместа услови за краткотраен дожд

СДСМ: Наместо да се гради, се крадело, само со еден случај ДПМНЕ злоупотребиле 57 милиони евра, пари на граѓаните

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а наместа повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 31 степен.

До сабота ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност, а особено топло ќе биде во петок и во сабота. Во четврток попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а во недела под влијание на влажен бран се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можете да прочитате

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка