Утрински Весник
Македонија

Снаа ја нападнала својата 80-годишна свекрва во Гостивар

Тетовка ја нападнала мајка си

Полицијата ја приведе 39-годишната М. Р. од гостиварско село, која претходниот ден во нивниот семеен дом физички ја нападнала 80-годишната свекрва.

dobivaj vesti na viber

Се расчистува и документира случајот и против пријавената ќе следува поднесок, велат од СВР Тетово.

Можете да прочитате

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија