Утрински Весник
Економија

Скопје и Рига од денеска поврзани со авио-линија

Riga Avio.jpg

Националниот авиопревозник на Латвија „ЕрБалтик“ од денеска почна да лета од Скопје до Рига. Сезонска авиолинија од Скопје за Рига ќе функционира од мај до крајот на септември, двапати неделно, односно во петок и понеделник, со авион од типот „ербас А220“.

Билетите за новата авиолинија се достапни за резервација преку веб страницата на „Ер Балтик“, со цени почнувајќи од 89 евра за патување во еден правец.

Можете да прочитате

Во 2022 година околу половина од вкупниот извоз и увоз направен од првите 50 претпријатија

Еве кога ќе се исплатат мајските пензии

За една година трошоците за живот се зголемиле за 200 евра